sadzenie wspóolne:)

Wołomińskie Magnolie – piękniejsza strona miasta

Magnolia symbolem Wołomina? Czemu nie? 18 czerwca dokonaliśmy finalizacji bardzo ciekawego projektu Fundacji ODA „100 Magnolii na 100-lecie Wołomina”, a ja miałem okazję przypomnieć sobie po niemal 10 latach, co  znaczy współorganizować event na 100%. Wracając myślami do maja trudno nie uwierzyć w przeznaczenie. Idealne zgranie w czasie:  „przebłyskowe” pomysły i super otwarci <na idee i niesienie pomocy> ludzie – to mieszanka, która wygeneruje każdy sukces: nie ważne na kiedy i w jakich warunkach. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, a szczególnie 3 Paniom – stworzyliśmy zgrany Magnoliowy Team;)

Cel i pomysł

Idea rozdawania magnolii jest prosta i niezwykle skuteczna. Angażujemy mieszkańców, przypominamy o zbliżającej się (okrągłej) rocznicy i tworzymy nowe relacje, co widać na zdjęciu do niniejszego wpisu. Pozytywna energia i brak miejsca na narzekania, które chyba zbyt mocno zakorzeniały się w naszej naturze. Akcja fajna, ale stała się naprawdę mocna w połączaniu z ideą pokazania innych magnolii – kwiatów inspiracji, pracy twórczej, społecznej i pozytywnej. Razem z mieszkańcami wytypowaliśmy 10 kobiet-kwiatów i… pozwoliliśmy im zakwitnąć! 10 Wołominianek = 10 sesji fotograficznych=10 sadzonek magnolii=wspólna wystawa zdjęć=przejażdżka zabytkowymi samochodami=1specjalny seans filmowy. Wszystko w czasie jednego dnia (oprócz sesji oczywiście -mieliśmy 3 dni i  Michał Wagner dał z siebie wszystko w bardzo krótkim czasie – wielkie brawa za efekt!:)

Co dalej?

Na pewno ciąg dalszy! Może w innej formie, ale nadal z tym samym celem przewodnim: pokazywać osoby, które robią coś dobrego w sposób naturalny, bliski mieszkańcom, tak jak miało to miejsce 18 czerwca, gdzie wszyscy wspólnie dobrze się bawili – bez dystansu i niepotrzebnych granic. Wyróżnione kobiety razem z innymi oglądały zdjęcia i mogły się sprawdzić w sadzeniu magnolii – z lekka pomocą niżej podpisanego;) Jeśli  będziemy pracować w tym tempie na 100-lecie nadania praw miejskich Wołomin zakwitnie bujnie i widowiskowo. Życzę nam wszystkim, aby ten rozkwit miał miejsce także w sferze społecznej i gospodarczej – tam również kryje się niejedna kobieta-magnolia, którą trzeba koniecznie pokazać światu.

O samej imprezie napisano już wiele. Dla mnie niezwykłym przeżyciem była możliwość poznania 10 wytypowywanych Wołominianek. Bardzo wiele działo się przed samym eventem:  wspólna zabawa na sesjach zdjęciowych (pozdrowienia dla Pań: Luizy, Renaty i Teresy – jest energia!:), rozmowy w czasie korków z panią Heleną Baronicz (wielki szacunek dla nietuzinkowej postaci i wielkie dzięki za tomik wierszy z dedykacją). Mógłbym tak wymieniać bez końca – każda z 10 pań jest szczególna – na swój sposób unikalna w tym co robi i jak widzi Wołomin co w bardzo szczególny sposób podkreślił Michał swoimi zdjęciami.

10 magnolii 2016 roku

  • Anna Ślusarz
  • Basia Stasiszyn
  • Helena Baronicz
  • Teresa Bednarek
  • Anna Kornacka
  • Renata Naczaj-Fedorenko
  • Magda Filaber
  • Luiza Rawska
  • Danuta Muszyńska
  • Kamila Suska

Gratulacje dla Pań!:)

Warto przeczytać: Relacja Karola Bońskiego ze zgranej ekipy Miłośników Dawnej Motoryzacji

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.