rozliczalnik

Rozliczalnik – podsumowanie

Wybory już prawie za nami. Znamy skład naszej przyszłej Rady Miejskiej, niewiadomą pozostaje nazwisko burmistrza. Wraz z końcem wyborów samorządowych kończy się praca Rozliczalnika -ankiety, która zbierała opinie mieszkańców na temat pracy władz miejskich, ale również związanych z działaniami info-promo. Może za 4 lata znowu powróci, tymczasem chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszego lokalnego badania.

Nie trzeba być ekspertem aby ocenić wyniki ankiety. Uczestnicy badania nie byli zadowoleni z pracy władz miejskich oraz swoich przedstawicieli w Radzie Gminy. Z drugiej strony doceniono kilak inicjatyw, np.: wprowadzenie wołomińskiej karty rodziny. Warto podkreślić stosunek ankietowanych do nośników informacji wyborczych: wśród uczestników badania szczególnie słabym odbiorem cieszyły się tradycyjne metody dotarcia: ulotki, plakaty, artykuły sponsorowane. Oczywiście błędem byłoby ekstrapolowanie tej tendencji na ogół wyborców. Odnoszę wrażenie, że coraz wyraźniej dzieli się on na dwie solidne grupy: aktywnych uczestników wirtualnej debaty (internet) oraz tradycyjnie twardy elektorat (głównie starsze osoby), który czerpie swoją wiedzę z gazet, zasłyszanych wieści i tradycyjnych upodobań politycznych („jestem za partią X, więc będę wspierać ich kandydatów w wyborach samorządowych”). W drugim przypadku należy tylko mieć nadzieję, że partie polityczne wystawiają dobrych kandydatów. Głosowanie w ciemno zawsze niesie za sobą spore ryzyko.

Poniżej wyniki ankiety. Tym samym kasuję odnośnik w menu – potrzebne miejsce na inne pomysły:)

Update: Chciałbym podziękować Adamowi Beredzie oraz Igorowi Sulichowi za pomoc w określeniu najważniejszych wydarzeń na potrzeby ankiety. Panowie lekko spóźnione, ale szczere: dzięki za współpracę!:)

 

 

Rozliczalnik_06072014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.