Logo

Konkurs na logo Systemu Szkoleń Wewnętrznych – wygrany:)

Zadowolenie i poczucie wielkiej satysfakcji – tak w skrócie można opisać obecny stan ducha niżej podpisanego. Konkursy wewnętrzne mają różny poziom i cieszą się równie zróżnicowanymi opiniami. Tym razem było na serio. Wraz z kilkudziesięcioma koleżankami i kolegami stanęliśmy w szranki uzbrojeni w wyobraźnię i oprogramowanie. Zadanie niby łatwe – opracować logo Systemu Szkoleń Wewnętrznych (SSW) resortu. Ma być proste, czytelne, sugestywne – efektowne i efektywne. Moi Drodzy: nic bardziej mylnego. I dłużej człowiek myślał, tym więcej pojawiało się pomysłów, uwag, koncepcji… Każdy uczestnik miał inną wizję idei narzuconej nam przez organizatorów. Odmienne podejścia do formy, kolorów a nawet czcionki.  W moim przypadku wygrany projekt był czwartym z kolei pomysłem, a w sumie narysowałem 11 „cosiów” – zgłosić jednak można było tylko jedną pracę.

Logo, które widzicie na leadzie wpisu zostało jednomyślnie wybrane zarówno przez moją kochaną Żonę (pozdrawiam;*) jak i ziomków z Wydziału (dzięki, ale bez buziaka:) – jak widać „beta-testerzy” mieli rację. Ich ocena pokryła się wpierw z opinią jury (1 etap to 4 najlepsze prace), jak i ogólnym głosowaniu pracowników resortu. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i oddane głosy.

Logo: dlaczego takie a nie inne?

Pracując nad wizualizacją idei Systemu Szkoleń Wewnętrznych narzuciłem sobie następujące poziomy pracy:

  • kształty dodatkowe,
  • font,
  • kolor,
  • układ przestrzenny.

2 z nich (kolor i font) powinny być bezpośrednio zgodne z charakterem projektu, który sygnować miało wygrane logo. Skoro koordynatorzy SSW postawili na kolor niebieski – taki musi znaleźć się w znaku promującym projekt. Czcionka: prosta, czytelna i nowoczesna. Żadnych bajerów. Praktyczne podejście do tematu – jak w szkoleniach: przychodzisz po konkretną wiedzę a nie na imprezę z bonusem.

Kształt i układ:  tutaj również wybrałem opcję maksymalnej prostoty, choć trzeba przyznać, że stworzyłem też bardziej rozbudowane projekty – odpadły na wstępnej selekcji autorskiej. Jaka jest historia tego układu? To proste: napis umieszczony w środku jest jednoznacznym symbolem wewnętrznej aktywności. Klamry zamykają całość (nie za ciasno) i zawierają dwa groty, które po pierwsze wskazują wektor wzrostu (prawy górny róg), rozwoju, rozbudowywania (umiejętności) a po drugie: łamią symetrię całości – ot taki mały element dynamiki i nieprzewidywalności;)

Zadanie – logo: proste, bez zbędnych elementów, czytelne – wykonane!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.